MSMBJSAC50E3/TR
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
MSMBJSAC50E3/TR
MSMBJSAC50E3/TR
型号
MSMBJSAC50E3/TR
品牌
Microchip Technology
描述
TVS DIODE 50VWM 88VC SMBJ
数据表
MSMBJSAC50E3/TR.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
MSMBJSAC50E3/TR
内容 *
    MSMBJSAC50E3/TR 规格
    SeriesMilitary, MIL-PRF-19500
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse500W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TA)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency30pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageSMBJ (DO-214AA)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)50V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp88V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)50V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)5.8A