MPLAD6.5KP10CAE3/TR
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
MPLAD6.5KP10CAE3/TR
MPLAD6.5KP10CAE3/TR
型号
MPLAD6.5KP10CAE3/TR
品牌
Microchip Technology
描述
TVS DIODE 10VWM 17VC MINI-PLAD
数据表
MPLAD6.5KP10CAE3/TR.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
MPLAD6.5KP10CAE3/TR
内容 *
    MPLAD6.5KP10CAE3/TR 规格
    SeriesMilitary, MIL-PRF-19500
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseNonstandard SMD
    Power - Peak Pulse6500W (6.5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageMini-PLAD
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)11.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp17V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)10V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)383A