MLCE160AE3
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
MLCE160AE3
MLCE160AE3
型号
MLCE160AE3
描述
TVS DIODE 160VWM 259VC CASE-1
数据表
MLCE160AE3.pdf
交付服务
MLCE160AE3
内容 *
    MLCE160AE3 规格
    Package / CaseDO-201AA, DO-27, Axial
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency90pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageCASE-1
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)178V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp259V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)160V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)5.8A