MLCE15AE3
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
MLCE15AE3
MLCE15AE3
型号
MLCE15AE3
品牌
Microchip Technology
描述
TVS DIODE 15VWM 24.4VC CASE-1
数据表
MLCE15AE3.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
MLCE15AE3
内容 *
    MLCE15AE3 规格
    SeriesMilitary, MIL-PRF-19500
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDO-201AA, DO-27, Axial
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency100pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageCASE-1
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)16.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp24.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)61A