MAUPT10E3
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
MAUPT10E3
MAUPT10E3
型号
MAUPT10E3
品牌
Microchip Technology
描述
TVS DIODE 10VWM 18VC POWERMITE 1
数据表
MAUPT10E3.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
MAUPT10E3
内容 *
    MAUPT10E3 规格
    Series
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-216AA
    Power - Peak Pulse1000W (1kW)
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackagePowermite 1 (DO216-AA)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)11V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp18V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)10V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)8.33A