MASMLJ64A
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
MASMLJ64A
MASMLJ64A
型号
MASMLJ64A
品牌
Microchip Technology
描述
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AB
数据表
MASMLJ64A.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
MASMLJ64A
内容 *
    MASMLJ64A 规格
    SeriesMilitary, MIL-PRF-19500
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse3000W (3kW)
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AB
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)71.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp103V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)64V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)29.2A