MASMCJ85AE3
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
MASMCJ85AE3
MASMCJ85AE3
型号
MASMCJ85AE3
品牌
Microchip Technology
描述
TVS DIODE 85VWM 137VC DO214AB
数据表
MASMCJ85AE3.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
MASMCJ85AE3
内容 *
    MASMCJ85AE3 规格
    SeriesMilitary, MIL-PRF-19500
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AB (SMCJ)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)94.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp137V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)85V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)10.4A