MASMCJ58CA
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
MASMCJ58CA
MASMCJ58CA
型号
MASMCJ58CA
品牌
Microchip Technology
描述
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AB
数据表
MASMCJ58CA.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
MASMCJ58CA
内容 *
    MASMCJ58CA 规格
    SeriesMilitary, MIL-PRF-19500
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AB (SMCJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)64.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp93.6V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)58V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)16A