MASMCG8.5A
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
MASMCG8.5A
MASMCG8.5A
型号
MASMCG8.5A
品牌
Microchip Technology
描述
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC SMCG
数据表
MASMCG8.5A.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
MASMCG8.5A
内容 *
    MASMCG8.5A 规格
    SeriesMilitary, MIL-PRF-19500
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-215AB, SMC Gull Wing
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMCG (DO-215AB)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)9.44V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp14.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)8.5V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)104.2A