MASMCG78A
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
MASMCG78A
MASMCG78A
型号
MASMCG78A
描述
TVS DIODE 78VWM 126VC SMCG
数据表
MASMCG78A.pdf
交付服务
MASMCG78A
内容 *
    MASMCG78A 规格
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-215AB, SMC Gull Wing
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMCG (DO-215AB)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)86.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp126V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)78V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)11.4A