MASMCG28CA
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
MASMCG28CA
MASMCG28CA
型号
MASMCG28CA
品牌
Microchip Technology
描述
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMCG
数据表
MASMCG28CA.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
MASMCG28CA
内容 *
    MASMCG28CA 规格
    SeriesMilitary, MIL-PRF-19500
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-215AB, SMC Gull Wing
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMCG (DO-215AB)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)31.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp45.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)28V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)33A