MASMCG160A
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
MASMCG160A
MASMCG160A
型号
MASMCG160A
描述
TVS DIODE 160VWM 259VC SMCG
数据表
MASMCG160A.pdf
交付服务
MASMCG160A
内容 *
    MASMCG160A 规格
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)178V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp259V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)160V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)5.8A