MASMBJSAC12
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
MASMBJSAC12
MASMBJSAC12
型号
MASMBJSAC12
品牌
Microchip Technology
描述
TVS DIODE 12VWM 19VC SMBJ
数据表
MASMBJSAC12.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
MASMBJSAC12
内容 *
    MASMBJSAC12 规格
    SeriesMilitary, MIL-PRF-19500
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse500W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency30pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageSMBJ (DO-214AA)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)13.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp19V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)12V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)25A