MASMBJ8.5CAE3
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
MASMBJ8.5CAE3
MASMBJ8.5CAE3
型号
MASMBJ8.5CAE3
品牌
Microchip Technology
描述
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC SMBJ
数据表
MASMBJ8.5CAE3.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
MASMBJ8.5CAE3
内容 *
    MASMBJ8.5CAE3 规格
    SeriesMilitary, MIL-PRF-19500
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMBJ (DO-214AA)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)9.44V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp14.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)8.5V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)41.7A