MASMBJ40CA/TR
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
MASMBJ40CA/TR
MASMBJ40CA/TR
型号
MASMBJ40CA/TR
描述
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SMBJ
数据表
MASMBJ40CA/TR.pdf
交付服务
MASMBJ40CA/TR
内容 *
    MASMBJ40CA/TR 规格
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMBJ (DO-214AA)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)44.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp64.5V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)40V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)9.3A