MASMBJ160CA
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
MASMBJ160CA
MASMBJ160CA
型号
MASMBJ160CA
描述
TVS DIODE 160VWM 259VC SMBJ
数据表
MASMBJ160CA.pdf
交付服务
MASMBJ160CA
内容 *
    MASMBJ160CA 规格
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)178V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp259V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)160V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)2.3A