MASMBJ11CA
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
MASMBJ11CA
MASMBJ11CA
型号
MASMBJ11CA
品牌
Microchip Technology
描述
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMBJ
数据表
MASMBJ11CA.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
MASMBJ11CA
内容 *
    MASMBJ11CA 规格
    SeriesMilitary, MIL-PRF-19500
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMBJ (DO-214AA)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)12.2V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp18.2V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)11V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)33A