MASMBG6.5CAE3
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
MASMBG6.5CAE3
MASMBG6.5CAE3
型号
MASMBG6.5CAE3
品牌
Microchip Technology
描述
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC SMBG
数据表
MASMBG6.5CAE3.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
MASMBG6.5CAE3
内容 *
    MASMBG6.5CAE3 规格
    SeriesMilitary, MIL-PRF-19500
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-215AA, SMB Gull Wing
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMBG (DO-215AA)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)7.22V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp11.2V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)6.5V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)53.6A