MAPLAD6.5KP40CA
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
MAPLAD6.5KP40CA
MAPLAD6.5KP40CA
型号
MAPLAD6.5KP40CA
品牌
Microchip Technology
描述
TVS DIODE 40VWM 64.5VC MINI-PLAD
数据表
MAPLAD6.5KP40CA.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
MAPLAD6.5KP40CA
内容 *
    MAPLAD6.5KP40CA 规格
    SeriesMilitary, MIL-PRF-19500
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseNonstandard SMD
    Power - Peak Pulse6500W (6.5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageMini-PLAD
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)44.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp64.5V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)40V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)101A