MA1.5KE110AE3
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
MA1.5KE110AE3
MA1.5KE110AE3
型号
MA1.5KE110AE3
品牌
Microchip Technology
描述
TVS DIODE 94VWM 152VC DO204AR
数据表
MA1.5KE110AE3.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
MA1.5KE110AE3
内容 *
    MA1.5KE110AE3 规格
    SeriesMilitary, MIL-PRF-19500
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDO-204AR, Axial
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-204AR
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)105V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp152V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)94V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)9.9A