M5KP100CA
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
M5KP100CA
M5KP100CA
型号
M5KP100CA
品牌
Microchip Technology
描述
TVS DIODE 100VWM 162VC DO204AR
数据表
M5KP100CA.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
M5KP100CA
内容 *
    M5KP100CA 规格
    SeriesMilitary, MIL-PRF-19500
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDO-204AR, Axial
    Power - Peak Pulse5000W (5kW)
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-204AR
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)111V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp162V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)100V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)31A