M1.5KE9.1A
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
M1.5KE9.1A
M1.5KE9.1A
型号
M1.5KE9.1A
品牌
Microchip Technology
描述
TVS DIODE 7.78VWM 13.4VC CASE-1
数据表
M1.5KE9.1A.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
M1.5KE9.1A
内容 *
    M1.5KE9.1A 规格
    SeriesMilitary, MIL-PRF-19500
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDO-201AA, DO-27, Axial
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageCASE-1
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)8.65V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp13.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)7.78V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)112A