GG0402055R042P
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
GG0402055R042P
GG0402055R042P
型号
GG0402055R042P
描述
TVS DIODE 5VWM 16VC 0402
数据表
GG0402055R042P.pdf
交付服务
GG0402055R042P
内容 *
    GG0402055R042P 规格
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Power - Peak Pulse60W
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency5pF @ 1MHz
    Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)5.2V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp16V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)5V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)4A (8/20µs)