ESDA8P30-1T2.pdf
| Series | ESDA |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Type | Zener |
| Part Status | Active |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOD-882 |
| Power - Peak Pulse | 300W |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Power Line Protection | No |
| Bidirectional Channels | - |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Supplier Device Package | SOD-882T |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 6.9V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 12V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 6.3V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 30A (8/20µs) |