DFLT51A-7
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
DFLT51A-7
DFLT51A-7
型号
DFLT51A-7
品牌
Diodes Incorporated
描述
TVS DIODE 51VWM 82.4VC PWRDI 123
数据表
DFLT51A-7.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
DFLT51A-7
内容 *
    DFLT51A-7 规格
    Series
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CasePOWERDI®123
    Power - Peak Pulse225W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackagePowerDI™ 123
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)56.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp82.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)51V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)2.73A