DESD18VS1BLP3-7
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
DESD18VS1BLP3-7
DESD18VS1BLP3-7
型号
DESD18VS1BLP3-7
品牌
Diodes Incorporated
描述
TVS DIODE 18VWM 23VC DFN0603-2
数据表
DESD18VS1BLP3-7.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
DESD18VS1BLP3-7
内容 *
    DESD18VS1BLP3-7 规格
    Series
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case0201 (0603 Metric)
    Power - Peak Pulse40W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency0.3pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageX2-DFN0603-2
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)19V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp23V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)18V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)1A (8/20µs)