D3V3S1B2LP-7B
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
D3V3S1B2LP-7B
D3V3S1B2LP-7B
型号
D3V3S1B2LP-7B
品牌
Diodes Incorporated
描述
TVS DIODE 3.3VWM 9.5VC DFN1006-2
数据表
D3V3S1B2LP-7B.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
D3V3S1B2LP-7B
内容 *
    D3V3S1B2LP-7B 规格
    Series
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case0402 (1006 Metric)
    Power - Peak Pulse410W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency118pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageX1-DFN1006-2
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)3.8V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp9.5V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)3.3V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)50A (8/20µs)