D26V0H1U2LP20-7
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
D26V0H1U2LP20-7
D26V0H1U2LP20-7
型号
D26V0H1U2LP20-7
品牌
Diodes Incorporated
描述
TVS DIODE 26VWM 40VC U-DFN2020-2
数据表
D26V0H1U2LP20-7.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
D26V0H1U2LP20-7
内容 *
    D26V0H1U2LP20-7 规格
    Series
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case2-UDFN
    Power - Peak Pulse300W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency630pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageU-DFN2020-2
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)28V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp40V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)26V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)9.5A