D22V0H1U2LP1610-7
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
D22V0H1U2LP1610-7
D22V0H1U2LP1610-7
型号
D22V0H1U2LP1610-7
品牌
Diodes Incorporated
描述
TVS DIODE 22VWM 37VC U-DFN1610-2
数据表
D22V0H1U2LP1610-7.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
D22V0H1U2LP1610-7
内容 *
    D22V0H1U2LP1610-7 规格
    Series
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case0603 (1610 Metric)
    Power - Peak Pulse1000W (1kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency200pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageU-DFN1610-2 (Type B)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)23.5V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp37V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)28A (8/20µs)