D15V0M1U2LP3-7
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
D15V0M1U2LP3-7
D15V0M1U2LP3-7
型号
D15V0M1U2LP3-7
品牌
Diodes Incorporated
描述
TVS DIODE 15VWM 24VC DFN0603-2
数据表
D15V0M1U2LP3-7.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
D15V0M1U2LP3-7
内容 *
    D15V0M1U2LP3-7 规格
    Series
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case0201 (0603 Metric)
    Power - Peak Pulse75W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency19pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageX3-DFN0603-2
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)15.5V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp24V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)3A (8/20µs)