D15V0HA1U2LP-7B
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
D15V0HA1U2LP-7B
D15V0HA1U2LP-7B
型号
D15V0HA1U2LP-7B
品牌
Diodes Incorporated
描述
TVS DIODE 15VWM 23VC DFN1006-2
数据表
D15V0HA1U2LP-7B.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
D15V0HA1U2LP-7B
内容 *
    D15V0HA1U2LP-7B 规格
    Series
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case0402 (1006 Metric)
    Power - Peak Pulse460W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency95pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageX1-DFN1006-2
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)16V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp23V (Typ)
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)20A (8/20µs)