D12V0S1U2LP1608-7
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
D12V0S1U2LP1608-7
D12V0S1U2LP1608-7
型号
D12V0S1U2LP1608-7
品牌
Diodes Incorporated
描述
TVS DIODE 12VWM 22VC U-DFN1608-2
数据表
D12V0S1U2LP1608-7.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
D12V0S1U2LP1608-7
内容 *
    D12V0S1U2LP1608-7 规格
    Series
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case2-UFDFN
    Power - Peak Pulse-
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency380pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageU-DFN1608-2
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)13V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp22V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)12V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)55A