AQ12-02HTG
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
AQ12-02HTG
AQ12-02HTG
型号
AQ12-02HTG
品牌
Littelfuse Inc.
描述
TVS DIODE 12VWM 22.5VC SOT23-3
数据表
AQ12-02HTG.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
AQ12-02HTG
内容 *
    AQ12-02HTG 规格
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, AQ, SPA®
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, CAN
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
    Power - Peak Pulse500W
    Operating Temperature-40°C ~ 150°C (TA)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency110pF @ 1MHz (Max)
    Supplier Device PackageSOT-23-3
    Unidirectional Channels2
    Voltage - Breakdown (Min)13.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp22.5V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)12V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)20A (8/20µs)