AK6E-133C.pdf
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center) |
| Power - Peak Pulse | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TJ) |
| Unidirectional Channels | - |
| Voltage - Breakdown (Min) | 147V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 220V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 133V |