AK6-430C-Y
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
AK6-430C-Y
AK6-430C-Y
型号
AK6-430C-Y
品牌
Littelfuse Inc.
描述
TVS DIODE 430VWM 625VC AXIAL
数据表
AK6-430C-Y.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
AK6-430C-Y
内容 *
    AK6-430C-Y 规格
    SeriesAK6-Y
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial, Right Angle Bend (24.15mm Center)
    Power - Peak Pulse-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency1000pF @ 10kHz
    Supplier Device PackageAxial
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)440V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp625V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)430V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)6000A (6kA) (8/20µs)