5KP160CA
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
5KP160CA
5KP160CA
型号
5KP160CA
品牌
Littelfuse Inc.
描述
TVS DIODE 160VWM 259VC P600
数据表
5KP160CA.pdf
交付服务
5KP160CA
内容 *
    5KP160CA 规格
    Series5KP
    Package / CaseP600, Axial
    Power - Peak Pulse5000W (5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)178V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp259V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)160V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)19.7A