5KP100CAE3/TR13
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
5KP100CAE3/TR13
5KP100CAE3/TR13
型号
5KP100CAE3/TR13
品牌
Microchip Technology
描述
TVS DIODE 100VWM 162VC P600
数据表
5KP100CAE3/TR13.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
5KP100CAE3/TR13
内容 *
    5KP100CAE3/TR13 规格
    Series
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseP600, Axial
    Power - Peak Pulse5000W (5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageP600
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)111V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp162V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)100V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)30.9A