1SMB85AT3G
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
1SMB85AT3G
1SMB85AT3G
型号
1SMB85AT3G
品牌
Littelfuse Inc.
描述
TVS DIODE 85VWM 137VC SMB
数据表
1SMB85AT3G.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
1SMB85AT3G
内容 *
    1SMB85AT3G 规格
    Series
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusObsolete
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency220pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageSMB
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)94.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp137V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)85V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)4.4A