1SMB16CAT3G
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
1SMB16CAT3G
1SMB16CAT3G
型号
1SMB16CAT3G
品牌
Littelfuse Inc.
描述
TVS DIODE 16VWM 26VC SMB
数据表
1SMB16CAT3G.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
1SMB16CAT3G
内容 *
    1SMB16CAT3G 规格
    Series
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusObsolete
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency520pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageSMB
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)17.8V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp26V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)16V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)23.1A