1SMA8.5AT3G
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
1SMA8.5AT3G
1SMA8.5AT3G
型号
1SMA8.5AT3G
描述
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC SMA
数据表
1SMA8.5AT3G.pdf
交付服务
1SMA8.5AT3G
内容 *
    1SMA8.5AT3G 规格
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AC, SMA
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency1265pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageSMA
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)9.44V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp14.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)8.5V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)27.8A