1SMA78CAT3G
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
1SMA78CAT3G
1SMA78CAT3G
型号
1SMA78CAT3G
描述
TVS DIODE 78VWM 126VC SMA
数据表
1SMA78CAT3G.pdf
交付服务
1SMA78CAT3G
内容 *
    1SMA78CAT3G 规格
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AC, SMA
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency90pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageSMA
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)86.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp126V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)78V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)3.2A