1N5908RL4G
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
1N5908RL4G
1N5908RL4G
型号
1N5908RL4G
品牌
Littelfuse Inc.
描述
TVS DIODE 5VWM 8.5VC AXIAL
数据表
1N5908RL4G.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
1N5908RL4G
内容 *
    1N5908RL4G 规格
    SeriesMosorb™
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusObsolete
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDO-201AD, Axial
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-65°C ~ 175°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageAxial
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)6V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp8.5V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)5V