15KP240C
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
15KP240C
15KP240C
型号
15KP240C
描述
TVS DIODE 240VWM 407.4VC P600
数据表
15KP240C.pdf
交付服务
15KP240C
内容 *
    15KP240C 规格
    Series15KP
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusObsolete
    Package / CaseP600, Axial
    Power - Peak Pulse15000W (15kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)252.32V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp407.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)240V