10BJ51CA.pdf
| Package / Case | DO-214AA, SMB |
| Power - Peak Pulse | 1000W (1kW) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Unidirectional Channels | - |
| Voltage - Breakdown (Min) | 56.7V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 82.4V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 51V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 12.2A |