10BJ45CA.pdf
| Package / Case | DO-214AA, SMB |
| Power - Peak Pulse | 1000W (1kW) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Unidirectional Channels | - |
| Voltage - Breakdown (Min) | 50V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 72.7V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 45V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 13.8A |