1.5SMC180
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
1.5SMC180
1.5SMC180
型号
1.5SMC180
描述
TVS DIODE 154VWM 258.3VC DO214AB
数据表
1.5SMC180.pdf
交付服务
1.5SMC180
内容 *
    1.5SMC180 规格
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AB (SMCJ)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)162V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp258.3V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)154V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)6.2A