1.5SMC170
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
1.5SMC170
1.5SMC170
型号
1.5SMC170
描述
TVS DIODE 145VWM 245.7VC DO214AB
数据表
1.5SMC170.pdf
交付服务
1.5SMC170
内容 *
    1.5SMC170 规格
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AB (SMCJ)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)153.45V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp245.7V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)145V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)6.5A