1.5SMC160
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
1.5SMC160
1.5SMC160
型号
1.5SMC160
描述
TVS DIODE 136VWM 229.95VC DO214
数据表
1.5SMC160.pdf
交付服务
1.5SMC160
内容 *
    1.5SMC160 规格
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AB (SMCJ)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)144V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp229.95V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)136V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)6.9A