SSRT-240A25.pdf
| Series | SSRT |
| Circuit | SPST-NO (1 Form A) |
| Output Type | AC, Zero Cross |
| Part Status | Active |
| Load Current | 25 A |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Package / Case | Hockey Puck |
| Voltage - Load | 24 V ~ 280 V |
| Voltage - Input | 90 ~ 280VAC |