SSRK-240D20.pdf
| Series | SSRK |
| Circuit | SPST-NO (1 Form A) |
| Output Type | AC |
| Part Status | Active |
| Load Current | 20 A |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Package / Case | SSR with Integrated Heat Sink |
| Voltage - Load | 24 V ~ 240 V |
| Voltage - Input | 3 ~ 32VDC |